Ідея проведення шкільної регбійної ліги народилася у 2011 році. І вже навесні, у квітні 2012 року відбувся перший турнір - «Кубок першої столиці». Участь у змаганні взяли команди 24 шкіл міста. Понад 300 школярів вперше дізналися що таке регбі. У грудні було проведено наступний турнір і таким чином сформувалася Харківська шкільна регбійна ліга з 16 команд. Вже понад 2500 тисяч дітей змогли долучитися до занять спортом і дізналися про те, що є ігри не тільки з круглими м'ячами.

Регбіліг відрізняє від інших видів спорту також те, що в одній команді збираються досить різні індивідууми, і саме це робить регбіліг ні з чим незрівнянну грою. Регбіліг є серйозним виховним видом спорту, так як він вчить гравців поблажливості і взаємної поваги. Виховна сила регбіліг полягає в тому, що він змушує відкидати особисті інтереси і віддавати перевагу інтересам колективу, що так необхідно у сучасному суспільстві.   

Таким чином, Харківська шкільна регбійна ліга - цікаве спортивне видовище і ефективний засіб виховання молоді, як у фізичному, так і в моральному аспектах.

ПОЛОЖЕННЯ