У Харкові новий рекорд: шкільні спортивні ліги об'єднали 14 тисяч дітей

 Нагородження переможців харківських шкільних спортивних ліг відбулося сьогодні, 12 травня, у Палаці спорту «Локомотив».

Як повідомив директор Департаменту у справах сім'ї, молоді та спорту Олексій Чубаров, Харків - єдине місто в Україні, де створені такі ліги і проведені змагання з десяти видів спорту: баскетболу, стріт-болу, гандболу, волейболу, шахів, шашок, бадмінтону, регбі -5, черлідингу та легкої атлетики. Всього в них взяли участь 14 тисяч школярів.

Олексій Чубаров зазначив, що створення ліг сприяло тому, що діти вибрали для себе улюблені види спорту, почали приділяти заняттям в залі більше уваги, а в школах стали частіше проводити факультативні заняття з фізичної культури. Так був зроблений крок до головної мети - виховання здорового покоління.

«Ми відмовилися від традиційних змагань і створили Харківську шкільну спортивну лігу. Вона почалася з регбі-5 три роки тому. Потім ми залучили до участі інші спортивні федерації. Спочатку школярі змагаються в районах, а потім - на міському етапі. Дуже хочеться, щоб цей досвід перейняли інші міста і наші школярі могли змагатися вже на всеукраїнському рівні з суперниками з Києва, Львова, Одеси», - зазначив Олексій Чубаров.

За підсумками всіх змагань, перше місце посіли школярі Шевченківського району, друге - Київського, третє - Московського.

Після фіналу шкільної баскетбольної ліги, в якому перемогла Харківська школа №156 (Московський район), пройшов спортивний парад. Всім призерам змагань вручили медалі та дипломи. Крім того, школярі отримали спортивний інвентар.

Абсолютні переможці отримали кубки, а голова Адміністрації Шевченківського району Володимир Котковський - головний Кубок чемпіонів.

Успіхів та нових перемог усім учасникам побажали заступник міського голови у справах сім'ї, молоді та спорту Костянтин Лобойченко і перший заступник Харківського міського голови Ігор Терехов.

«Я подивився сьогодні фінальний баскетбольний матч. Це була приголомшлива гра. Ви всі тут переможці - понад тисячу команд, які взяли участь у шкільній спортивній лізі. Дякую вашим батькам, які так за вас вболівають, дякую педагогам, які вкладають у вас свої знання, досвід і душу. Спасибі за любов до спорту, волю до перемоги і старання, які ви проявляєте», - зазначив Ігор Терехов.

Також він повідомив, що наступного року з'явиться шкільна ліга з міні-футболу.

 


13 травня 2017 - Новини спортивних ліг