Стартував II сезон Харківської спортивної шкільної баскетбольної ліги

З жовтня 2016 року за ініціативою і підтримки Харківської міської ради, БК «Політехнік, меценатів і спонсорів набрав хід II сезон наймасовіших змагань з баскетболу серед школярів - Харківська шкільна баскетбольна ліга.

У дебютному сезоні 2015-2016 рр. в іграх ліги взяли участь 146 команд, що складалися з юнаків-школярів 9-11 класів.

Система проведення змагань, як і в минулому навчальному році, передбачає визначення команд шкіл - переможців і призерів в кожному з 9 адміністративних районів міста в трьох категоріях, а найсильніші команди районів розіграють звання чемпіонів Харківської шкільної баскетбольної ліги.

Змагання підтвердили популярність і затребуваність баскетболу в Харкові, а розширення складу учасників ліги до 365 команд в нинішньому сезоні стало підтвердженням цьому.Це більше трьох з половиною тисяч учасників, 700 ігор в сезоні в більш, ніж 40 шкільних залах у всіх куточках міста.

Крім того, в змаганнях ліги тепер беруть участь команди в трьох категоріях: старші юнаки 9-11 класів, старші дівчата 9-11 класів та середні юнаки, які вчаться в 7-8 класах. У кожній з категорії визначитися чемпіон Харківської шкільної баскетбольної ліги.

На сьогоднішній день в лізі відбулося понад 280 ігор, а до фіналу в своїх районах підійшли команди шкіл Немишлянського, Основ'янського, Шевченківського, Слобідського, Холодногірського і Новобаварського районів, які пройдуть в березні 2017 року. З другого навчального півріччя в боротьбу за чемпіонство вступили Індустріальний, Московський, Київський райони.

Відзначимо, що в першому сезоні Харківської спортивної шкільної баскетбольної ліги перше місце посіла команда гімназії № 47 з Шевченківського району, яка у фіналі з рахунком 73:40 обіграла баскетболістів з НВК № 112 - переможців районного етапу ліги в Слобідському районі. Бронзовими призерами стала команда гімназії № 144 Московського району, яка в матчі за третє місце виявилася сильнішою своїх суперників - чемпіонів Київського району з гімназії № 172.

Довідка: Харківська спортивна шкільна баскетбольна ліга проходить в три етапи. На першому етапі проводяться шкільні змагання, де формуються збірні шкіл. Другий етап визначає переможців районних змагань, які отримають право брати участь в третьому етапі-  фінальних міських змаганнях.


18 січня 2017 - Новини баскетболу