Історія розвитку


Як все починалося

Історія ХСШЛ налічує всього 8 років. Але за цей час ми багато встигли зробити. У 2013 році була поставлена мета вивчити успішний світовий досвід організації та проведення шкільних спортивних ліг. Вже через рік ми впровадили його в систему загальноосвітніх навчальних закладів міста Харкова та провели змагання серед 2400 учасників у двох видах спорту - бадмінтон та гандбол.

 

Сезон 2015/2016 показав, що ми на вірному шляху - в системі шкільних спортивних ліг Харкова змагання проводилися вже у 4 видах спорту. До бадмінтону та гандболу додався звичайний та вуличний баскетбол. Кількість учасників перевищило 8 тисяч.

 

Змагальний процес настільки захоплює школярів, що наша команда в сезоні 2016/2017 приймає рішення запустити ще 3 ліги - волейбольну, регбійну та лігу з черліденгу. Результат рекордний - за перемогу борються 10 тисяч дітей.

 

Протягом наступних трьох сезонів в систему ХСШЛ планомірно впроваджуються футбол та легка атлетика, шахи та армрестлінг. Кількість учасників - понад 15 тисяч! Такого масового змагання серед школярів немає ні в одному місті України!

 

Щоб зробити змагання ще більш видовищними та цікавими, у 2021 році ми виготовили для кожної ліги логотип та оригінальні кубки з індивідуальним дизайном. Ці трофеї перехідні. Ними володіє переможець поточного сезону до фіналу наступного. Крім того, кожна команда отримала власну емблему, що ідентифікує її серед всіх учасників. Логотип свого навчального закладу діти вибирали спільно зі своїми наставниками - вчителями, які представляють їх колектив на змаганнях.

 

Що далі

 

У сезоні 2021/2022 наша команда планує провести змагання вже у 13 спортивних шкільних лігах. До вже існуючих додадуться бейсбол, софтбол та воркаут. Наша мета - збільшити кількість школярів, які займаються спортом на постійній основі і ведуть здоровий спосіб життя. Ми зможемо довести всій країні, що зі звичайної шкільної команди можна виховати команду майстрів, які будуть підкорювати світові та олімпійські п'єдестали!